PROIECT "TOIAGUL INFRUNZIT"

1.5 Rezumat

a) Scopul proiectului: acest program urmareste atragerea de investitii in servicii sociale - donatii, sponsorizari, parteneriate - in vederea finalizarii lucrarilor de extindere a corpului nou al Asezamantului Social, mobilarea, dotarea si amenajarea a 5 camere cu 12 paturi, 2 grupuri sanitare, o noua sala de mese de 36 de locuri situata la etajul 1, (cea veche urmand sa devina centru de zi/club/sala de protocol), un cabinet medical, o camera pentru utilaje frigorifice si un spatiu de depozitare la subsol; proiectul urmareste de asemenea asigurarea resurselor necesare pentru functionarea Asezamantului Social, prin constituirea unui fond destinat acoperirii costurilor de intretinere (v. Anexa 1).

(b) Grupul tinta: persoanele varstnice cu probleme sociale si socio-medicale care se afla in evidenta Serviciului Social-Caritate al Arhiepiscopiei Bucurestilor.